سوالات متداول


 آیا غذا خانگی همان تهیه غذا و بیرون بر هست؟
غذا خانگی بیرون بر نیست و تولید غذا در این سیستم به شکل سنتی و خانگی هست ،در واقع ما یک شبکه توزیع غذای خونگی هستیم. غذاهای ما در نقاط مختلف شیراز تهیه و پخت میشه.


 چرا یک روز قبل سفارش میگیرید؟
غذا خانگی همیشه از روز قبل سفارش می‌گیره. چون آشپز ها باید بدونن چند تا سفارش دارن و به همون میزان خرید کنن، مواد و سبزیجات غذا رو آماده کنن و یک غذای خوشمزه، تازه و جاافتاده تحویل شما بدن. غذای اضافی هم رو دستشون نمونه:) خلاصه اینکه امروز برای فردا می‌تونین سفارش بدین.


 حداقل تعداد سفارش چندتاست؟
حداقل سفارش غذاهای مختلف با هم فرق داره  ولی به صورت پیش فرض حداقل سفارش هر غذای پرسی 2 پرس هست، حداقل سفارش برای غذاهای دیسی ۱ دیس و برای فینگرفودها معمولا ۱۰ یا ۲۰ عدد هست.


 نحوه پرداخت به چه صورت هست؟
پرداخت و افزایش اعتبار به صورت آنلاین از طریق درگاه اسان پرداخت انجام میشه. شما می تونید به اندازه غذاتون پرداخت کنید و سپس سفارشتون رو ثبت کنید، یا اینکه بیشتر از مقدار غذاتون اعتبار بخرید و در خریدهای آینده ازش استفاده کنید. افزایش اعتبار از طریق وب سایت در قسمت حساب کاربری و منوی اعتبار قابل انجام هست.


 نحوه ارسال به چه صورت هست و چقدر هزینه داره؟
ارسال غذاها جهت حفظ کیفیت از طریق آژانس انجام میشه. هزینه آژانس بسته به مسافت و تعداد مامان انتخابی متغیر هست و در زمان خرید روی سایت نمایش داده میشه. البته با افزایش سفارش روی هزینه ارسال تخفیف در نظر گرفته میشه و برای سفارش های بالاتر رایگان در نظر گرفته میشه. ضمنا ارسال برای سفارش های شرکتی رایگانه.


 از کجا بدونم غذاها بهداشتیه؟
همه آشپزهای غذا خانگی کارت بهداشت دارند که به صورت شش ماه یک بار تمدید میشه. همچنین کارشناسان بهداشت غذاخانگی به صورت منظم بدون اطلاع به منزلشون مراجعه می کنن و چک لیست های بهداشتی رو چک می کنن. ضمنا تصاویر آشپزخانه های آشپز ها روی وب سایت موجود هست.


 محدوده سرویس دهی مامان پز کجاست؟
غذاخانگی به کل مناطق شیراز سرویس دهی می کنه.


غذای سفارشی هم قبول می کنید؟
بله، اگه تعداد سفارشتون از یک نوع غذا حداقل ۵ پرس باشه هر جزییاتی که داشته باشین برای پخت، از جمله کم روغن، کم نمک، استفاده از روغن کنجد، کبابی کردن و ... رو قبول می کنن.


 چه جوری اطلاعات خودم رو تغییر بدم؟
برای تغییر در سفارش خود یا تغییر در اطلاعات شخصی تون، با پشتیبانی مشتریان تماس بگیرید. 071-32341081
 

غذا خانگی برای شرکت ها هم سرویس داره؟
بله، حداقل تعداد برای سفارش شرکتی 15 نفر هست و حداقل مدت زمان سفارش شرکتی یک ماه است. ضمنا سفارشات شرکتی تخفیف دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی شرکت ها تماس بگیرید. 071-32341081
 

میشه خودمون آشپزمون رو انتخاب کنیم؟
بله قطعا! کافیه به صفحه آشپز ها مراجعه کنید، با بررسی امتیاز، تنوع غذاها، مقدار فروش، متوسط قیمت و ... آشپز مورد نظرتون رو انتخاب کنید و بعد از بین غذاهای اون اشپز ، یک یا چند مدل غذا و پیش غذا و دسر برای مهمونیتون سفارش بدین و در نهایت تمام نکاتی که مایلید اشپز در پخت غذا رعایت کنه بهش اطلاع بدین.


غذا خانگی برای مهمونی و مراسمات هم سرویس می‌ده؟
بله، شما کافیه غذاهای مورد نظرتون رو روی وب سایت انتخاب کنید، سفارش هاتون رو وارد سبد خرید کنین، نوع ظرف، نحوه ارسال، نحوه تزیین و همه نکاتی که مد نظرتون هست رو به آشپز بگید و سفارشتون رو ثبت کنید. بعد از تایید آشپز مربوطه، یه پیامک برای شما میاد که سفارش شما توسط آشپز تایید شده و کافیه پرداخت آنلاین رو انجام بدین تا نهایی بشه. سفارش های مهمانی در هر ساعتی که بخواید و به همه نقاط شیراز تحویل میشه، ارسال از طریق آژانس انجام میشه و بسته به مقدار خرید روی هزینه آژانس تخفیف در نظر گرفته میشه.